piątek, 24 lutego 2012

HTC Sensation

Internet odgrywa w naszym życiu coraz większą rolę. Dzięki niemu uczymy się, poszukujemy w nim porad na różne okazje, czerpiemy rozrywkę, wykorzystujemy do pracy. W takiej sytuacji każdy chce mieć dostęp do Internetu nie tylko w domu czy firmie poprzez stacjonarny „pecet”, ale także w noszonym codziennie smartfonie.


Wielkie koncerny dokonują ciągłych modyfikacji, wzbogacania funkcji, przyspieszania prędkości, a wszystko to w celu ułatwienia i usprawnienia internetowej komunikacji. HTC Sensation to krok w kierunku idealnego wykorzystania smartfonu do obsługi Internetu.

Oczywistym jest, ze tak małe przenośne urządzenie nie jest w stanie dorównać stacjonarnym, „wypasionym” komputerom, ale już sam fakt pojawienia się w nim dwurdzeniowego procesora daje przedsmak tego, co będzie w przyszłości. Dziś natomiast HTC Sensation należy do światowej czołówki tego typu produktów i chociaż pojawiają się już nowsze wersje, to pod kątem wykorzystania Internetu ten niewiele ma niedociągnięć.

Na uwagę zasługuje też system Android 2.3, który znacznie usprawnia korzystanie z sieciowych aplikacji. Większy wyświetlacz, o przekątnej 4.3 cala oraz rozdzielczości 960×540 px pozwala na czytelne wyświetlanie napisów podczas przeglądania stron internetowych i odczytywania poczty. Większa rozdzielczość zapewnia lepszą ostrość i widoczność szczegółów, co ma znaczenie biorąc pod uwagę, że wyświetlacz nie korzysta z technologii Amoled a jedynie Super LCD. Poza tym smartfon należy do stosunkowo lekki i o kształcie dobrze układającym się w dłoni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz